Warning: A non-numeric value encountered in /home1/taranehacademy/public_html/wp-content/themes/iRiS/functions.php on line 5763

تور کنسرت «رسیتال پیانو» پدرام نحوی‌زاده که از یزد شروع شده است، امشب در سالن شهید آوینی بهمنی در بوشهر به اجرای قطعاتی از موتزارت،  شوپن، لیست و دبوسی می‌پردازد و پس از آن در شهرهای بندرعباس، اصفهان، اهواز، تبریز اجرا و در پایان نیز مهمان شیرازی‌ها خواهد شد.

یه گزارش یارا، ابتکار رسیتال تکنوازی پیانو منسوب به فرانتس لیست است. رسیتال یک اجرای سازی یا آوازی موسیقی است که ممکن است یک نوازنده در آن برجسته‌تر باشد و در برخی موارد با پیانو همراهی شود یا اجرای آثاری است از یک آهنگساز. فرانتس لیست مبدع رسیتال تکنوازی پیانو محسوب می‌شود.

«‌پدرام نحوی‌زاده‌» ، متولد ۱۳۶۲ تهران است‌. او نواختن پیانو را در شیراز شروع کرد‌. پس از کسب مقام‌های برتر در جشنواره‌های استان نوازندگی پیانو را در تهران نزد «‌گاگیگ بابایان‌» (دارنده مدرک ویرتئوزینه استادی نوازندگی پیانو از کنسرواتوار ملی کشن فرانسه‌) ادامه داد و دو‌ره‌های آموزش نواختن پیانو با متد«‌نیکلای‌»  و شیوه نواختن و آموزش آثار «‌یوهان سباستین باخ»‌ را نزد «‌دلبر حکیم آوا‌» فارغ‌التحصیل از کنسرواتوار« چا‌یکوفسکی » با مدرک معادل دکتری گذراند‌. نحوی‌زاده تا کنون اجراهای متعددی به‌صورت انفرادی و مشترک در تهران داشته است. وی موفق به کسب مقام سوم در اولین دو‌سالانه نوازندگی پیانو در سال ۱۳۸۳ و مقام اول در سومین دو‌سالانه نوازندگی پیانو در سال ۱۳۸۷ شده است.

لازم به یادآوری است، برگزاری این کنسرت به همت احمد حمیدیان رییس انجمن موسیقی استان بوشهر و موسسه حامی هنر نارنجی بوده و امشب ساعت ۲۱ در سالن شهید آوینی واقع در میدان رفاه بهمنی اجرا شد.