Warning: A non-numeric value encountered in /home1/taranehacademy/public_html/wp-content/themes/iRiS/functions.php on line 5763

 

 

رسیتال پیانو توسط هایک ملیکیان از پیانیست های به نام و شهیر ارمنستان در سالن شهید آوینی با حضور علاقه مندان و هنرمندان بوشهر به اجرا درآمد.

در این برنامه وی به اجرای آثاری از آهنگسازان ایرانی از جمله فوزیه مجد ، هرمز فرهت ، امیر مهیار تفرشی پور ، شاهین فرهت ، مهدی حسینی و آهنگسازانی از کشورهای دیگر پرداخت.

هایک ملیکیان در سال ۱۹۸۰ در ارمنستان متولد شد. او به عنوان یکی از نوازندگان حرفه‌ای در اجرای آثار قرن بیستم شناخته شده است. از سال ۲۰۰۷  به بعد، چندین آلبوم تکنوازی از او منتشر شده است که از بین آنها می‌توان به مجموعه آثار آرنو باباجانیان برای پیانوی سولو (منتشر‌شده توسط نشر ناکسوس) اشاره کرد. هایک ملیکیان در سال ۲۰۱۳ از طرف رئیس جمهوری ارمنستان لقب هنرمند افتخاری جمهوری ارمنستان را دریافت کرده است. همچنین ایشان برنده­ بسیاری از مسابقات بین المللی بوده است که از جمله می­توان به جایزه­ دوم مسابقه بین­المللی PREMIO رم، جایزه­ Yvar Mikhashoff (بوفالو، ایالت متحده­ آمریکا)، Samson François and André Boucourechliev (فرانسه، ۲۰۰۸، ۲۰۱۰) و جایزه­ اول مسابقه Lazar Saryan (ایروان، ارمنستان، ۲۰۰۸) اشاره کرد. ملیکیان به عنوان یکی از افراد برجسته در اجرای متعدد آثار آهنگسازان قرن بیستم و معاصر است و همین امر منجر شد تا ایشان کنسرتی را با ایده­ +۱۹۰۰ در سال ۲۰۰۹ بر پا کند. همچنین ایشان به عنوان آهنگساز، خالق بسیاری از قطعات سولو، آنسامبل و ارکستر است که آثار پیانویی ایشان توسط پیانیست­های مختلفی اجرا گردیده است.